Polski Biznes

Delta Trans Logistik Sp. z o.o.

41-605 Świętochłowice  ul. Chorzowska 118-120

tel.: 032 772 76 01 , Centrala, 032 772 74 96 -Dział Handlowy

fax: 032 772 76 12


rok założenia firmy: 1989

PLEN

NIP: 627-001-24-18

Certyfikaty: Standard systemu oceny jakości, bezpieczeństwa i działalności SQAS

Nagrody:
Fair Play 2001 i 2002
Gazele Biznesu 2004
„Laur Klienta 2005”
Brązowy Operator Logistyczny 2004

Ilość pracowników: powyżej 100Usługi realizowane przez Delta Trans w sektorze transportu międzynarodowego opierają się na wykorzystaniu najnowszej technologii informatycznej oraz rozbudowanej floty przekraczającej 300 jednostek.
Nasz park maszynowy (średni wiek 3 lata) tworzą zestawy drogowe oraz samochody takie jak:

ciągniki siodłowe z naczepami typu MAXI i MEGA z przesuwaną plandeką;
zestawy o zwiększonej kubaturze typu samochód z przyczepą;
ciągniki z naczepami MEGA i zestawy z przyczepami, z zabudowami kurtynowymi i tylnymi drzwiami;
samochody niskotonażowe o ładowności do 3 ton;
samochody kurtynowe o średniej kubaturze i ładowności do 5,5 ton;
pojazdy specjalistyczne:
naczepy do przewozu szkła wielkogabarytowego typu inloader,
silosy do przewozu materiałów sypkich,
podwozia do transportu kontenerów 20 i 40 stopowych.

Międzynarodowy transport drogowy obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kraje Europy, z czego kraje Unii Europejskiej stanowią główny kierunek obsługi i specjalizacji naszej firmy. Nasze kompleksowe rozwiązania i wysoka jakość znalazły uznanie wśród liderów branży motoryzacyjnej i budowlanej, dla których realizujemy codzienne transporty zgodnie z zasadą „just in time” pomiędzy Polską, krajami UE, Rumunią i Turcją.

Spedycja krajowa świadczy usługi w zakresie transportu całopojazdowego oraz obsługi spedycyjno-logistycznej kontrahentów krajowych.

W transporcie krajowym dysponujemy zestawami drogowymi (ciągnik + naczepa 13,6 m), zestawami samochód z przyczepą oraz sprzętem specjalistycznym takim jak samochód wyposażony w żurawik samowyładowczy czy też naczepy ze spalinowymi wózkami widłowymi.

Od początku swojego istnienia firma nasza specjalizuje się m. in. w kompleksowej obsłudze w systemie "door to door" przesyłek drobnicowych (o ciężarze max. 3.000 kg), sprowadzanych przez polskie przedsiębiorstwa z całej Europy.

Obecnie Delta Trans rozszerza zakres tej działalności o eksport, proponując dostawy przesyłek z Polski do niemal każdego zakątka Europy.

Delta Trans działa w wielu segmentach rynku spedycyjnego oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie organizacji przewozów w transporcie lądowym, morskim i lotniczym.

Głównym obszarem działalności spedycyjnej przedsiębiorstwa jest spedycja samochodowa. Organizowanie przewozów międzynarodowych i krajowych odbywa się w oparciu o zróżnicowany tabor własny oraz usługi kwalifikowanych poddostawców.

Istniejąc na rynku od 1989 roku rozwinęliśmy sieć sprawnie działających placówek świadczących usługi celne. Posiadamy oddziały agencji celnej na obszarze Polski zachodniej i południowej.